Občanské sdružení Scottyho Tábor

Naše Celotáborovky...

/2006/ - Bojovníci Gelmarionu

Motivací pro nás byl svět fantazie J.R.R. Tolkiena.
Děti jsme rozdělili na tři skupiny - rasy - Trollové, Trpaslíci a Elfové. Společně měli bojovat za záchranu stromu Elcrys - život světa Gelmarion. Toho se snažili zmocnit démoni.
My dospělí - elfí strážci Elcrysu, jsme se o strom starali dokud ho děti nezachránili. Postupně jsme je učili elfí písmo (runy), kouzlit, orientovat se v mapě, postavit a bránit své vlastní město, střílet z luků, šermovat. K tomu si musely samy vyrobit své zbraně, kostýmy a samozřejmě amulety pro štěstí.
Poslední večer naši bojovníci ukázali svou statečnost ve velké bitvě proti Démonům. Bitvu vyhráli. Trojice vyvolených (z každé rasy jeden) zasadili během bitvy nový semenáček Elcrysu a tím zachránili Gelmarion. Cílem bylo na prvním místě ukázat dětem jakou váhu má přátelství a soudržnost. Děti se též musely vyrovnávat s rasovými odlišnostmi, tak jako v běžném životě. Snažíme se děti spojit v kolektiv, naučit je samostatnosti, odvaze,
touze po spravedlnosti a rozvíjíme jejich fantazii.

Bohužel tato hra se nám nepodařila dohrát až do konce, protože jsme museli, ač velmi neradi, ukončit tábor předčasně pro nepřízeň počasí. Možná se k této hře ještě někdy vrátíme.

/2007/ - Trosečníci z ostrova Černých pirátů

Inspirovali jsme se filmem "Piráti z Karibiku", seriálem "Ztracení" a dobrodružnou hrou "Trosečníci".
Snažili jsme se dětem navodit atmosféru opuštěného ostrova na němž měl kdysi v dávných dobách ztroskotat koráb plný pirátského pokladu. Na ostrově se občas děly prazvláštní věci a vše nasvědčovalo tomu, že se zde ještě stále pohybují oni piráti coby duchové.
Černí piráti. My jsme zde též nešťastně ztroskotali a museli jsme přežít než přijede záchrana. Děti byly rozděleny do skupin na Murény a Mečouny. My vedoucí jsme byli spojnice mezi dětmi a Černými piráty. Pomáhali jsme jim přežít a hledat ztracený poklad.
Vyrobily si svůj Pirátský šátek, obatikovaly pirátské triko, hledaly a poté i používaly starý deník, vařily si vlastní jídlo na ohništi, překonávaly skaliska a pláně na ostrově a zvládly i nečekaný útěk před nebezpečím ostrova.
V druhé polovině tábora jsme byli donuceni k přesunu z tábořiště. "Na ostrově se dělo cosi divného a neznámého a nebylo bezpečno se tam zdržovat déle, než na dobu nezbytně nutnou." ;-)
Poklad jsme nakonec samozřejmě našli.

/2008/ - Výcvikový tábor FBI

Tuto hru jsme již jednou připravovali pro děti asi před deseti lety. Líbila se nám tak moc, že jsme si ji chtěli zopakovat.
Snažili jsme se dětem navodit atmosféru opravdového výcvikového tábora pro agenty FBI. Učili jsme je různým dovednostem správných agentů. Každý agent pak získal svou specializaci - činnost, ve které byl nejlepší. Takže pak mezi námi chodili třeba analytici, průzkumníci, spojaři, střelci,… Během výcviku bylo nutné vyřešit záhadný případ - pád dopravního letadla, které ale nebylo jen obyčejné dopravní …
Děti tato Celotáborová hra velmi bavila. A my byli šťastní, protože měla ještě větší úspěch než tenkrát!

/2009/ - Hurá na Římany!

Letos nás čeká dobrodružná hra plná překvapení a parádních zážitků. Ale nebylo by správné Vám prozradit všechny pikantní detaily, nebylo by to potom žádné překvapení ;-)
Děti se mají na co těšit ....


(c) 2007 Halbichová Jana
Vyrobilo HalbišákWork